Програма

Першого всеукраїнського фестивалю

до 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка

«Ше.Fest»

 

16 серпня (субота)

 

Музична сцена 

Аліна Довженко та Юрій Шивала

Ведучі: Юрко Шивала та Аліна Довженко

 

17:00 – 18:00 офіційне відкриття заходу представниками Черкаської обласної державної адміністрації, нагородження ювілейною  відзнакою «200 років з дня народження Т. Г. Шевченка». Виступ народного аматорського  вокально-інструментального ансамблю «Звенигородка РБК».
18:00 – 18:30 CANFLY
18:30 – 19:00 Фолькнери
19:00 –19:40 Друже Музико
19:40 – 20:10 Транс-формер
20:10 – 20:40 Шпилясті Кобзарі
20:40 – 21:20 Веремій
21:20 – 22:00 Тінь Сонця

 

"Тінь Сонця"

“Тінь Сонця”

Гурт "Веремій"

22:30 – 00:00

Нічна ватра* із піснями під гітару від Михайла Бойка («Колір Ночі»)

*біля наметового містечка

 

«Просвітницька» галявина 

palamarchuk

Ведуча: Злата-Зоряна Паламарчук

 

Поетичні читання:

12:00- 12:30  Анна МалігонДмитро ЛазуткінСвітлана ПоваляєваЗлата-Зоряна Паламарчук

Іванна Кобєлєва

Аліна Довженко

Заза Пауалішвілі

 

Барди:

12:30-13:00 дует Григорія Лук’яненка (гурт «Рутенія») та Володимира Самайди  (хор «Чумаки») з героїчними піснями (акустичний виступ)

 

 

Гутірки:

13:30 –14:00 Людмила Шевченко(заступник Генерального директора по науковій роботі Національного заповідника «Батьківщина Тараса Шевченка»): «Історія створення Національного заповідника Батьківщина Тараса Шевченка»
14:00 – 14:30 Валерій Франчук(художник, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка № 193 від 03. 03. 2008р., Заслужений художник України, лауреат премії імені Василя Стуса, член Національної спілки художників України):«Передчуття Майдану. Сторінками “Кобзаря”».
14:30 –15:00 Станіслав Суржко(молодший науковий співробітник Національного заповідника «Батьківщина Тараса Шевченка»): «Моринці з давніх часів і донині».
15:00 – 15:30 Сергій Василюк(лідер гурту «Тінь Сонця», громадський діяч): «Тарас Шевченко та його послідовники». 

tin'_sontcia (3)

 

Театральне читання «Кобзаря»

15:30 – 16:00 Олександр Ліщенко  (народний декламатор).

Кобзарі

16:00 – 17:00 Микола Товкайло, Максим Коваль.

 

 

17 серпня (неділя)

 

Музична сцена 

Ведучі: Юрко Шивала та Аліна Довженко

 

18:00 – 18:30 – Теорія простору
18:30 – 19:00 – PIANO
19:00 – 19:30 – PoliКарп
19:30 – 20:00 – Телеррі
20:00 – 20:30 – реп-гурт «Апокриф»
20:30 – 21:00 – Х.О. (Христина Халімонова)
21:00 – 21:30 – Колір Ночі
21:30 – 22:00 – Хочу ЩЕ!

 

Гурт "Хочу ЩЕ!"

Гурт “Хочу ЩЕ!”

 

Гурт "Колір Ночі"

Гурт “Колір Ночі”

 «Просвітницька» галявина 

Ведуча: Злата-Зоряна Паламарчук

 

Поетичний батл*

10:00 – 11:00  *Поетичні змагання між молодими поетами. Головний приз – унікальне видання «Кобзаря» з кольоровими ілюстраціями від Національного музею Тараса Шевченка у Києві. Реєстрація тут: http://2014.shefest.org.ua/forma-poet 

Поетичні читання:

11:00 –12:00  Анна МалігонДмитро ЛазуткінСвітлана ПоваляєваЗлата-Зоряна Паламарчук

Іванна Кобєлєва

Аліна Довженко

Заза Пауалішвілі

Елла Євтушенко

Богдан-Олег Горобчук

Тарас Єфіменко (Юхим)

 

 

 Барди:

12:00 – 12:30 Юрій Гусак з авторською піснею на слова Тараса Шевченка (акустичний виступ).

 

Гутірки:

12:30 – 13:00 Юрій Ботнар (керівник Управління молодіжної політики, член Політради ВО «Свобода», депутат Черкаської міської ради, громадський діяч): «Шевченко та націоналізм»
13:00-13:30 Сашко Лірник: (казкар-лірник, сценарист, актор, телеведучий): «Казки, які писав Тарас Шевченко»
13:30-14:00 Тетяна Калініна (старший науковий співробітник Національного музею Тараса Шевченка): «Ровесники: Тарас Шевченко та Михайло Лермонтов».
14:00-14:30 Тарас Компаніченко (кобзар, бандурист та лірник, керівник ансамблю «Хорея Козацька», заслужений артист України): «Кобзар» і Тарас Шевченко».
14:30-15:00 Валентина Старусєва (екскурсовод Національного заповідника «Батьківщина Тараса Шевченка»): «Жива пам’ять Шевченкового роду».
15:00-15:30 Богдан-Олег Горобчук: (поет, художник, автор проектів «Кобзар-Т» та «Шевченкові вуса»): «Сновидіння у поезії Шевченка».
15:30 – 16:00 Андрій Єрмоленко (художник, арт-директор «Українського Тижня», автор серії робіт  «Мама Анархія» та «Шевченкіана»): «Художник в умовах війни та роль митця в переломні моменти історії».
16:00 – 16:30 Анастасія Дмитрук: (поетеса, авторка віршів «Никогда мы не будем братьями», «Верните нам наше небо», що стали символом Євромайдану та мають понад два мільйони переглядів на Ютубі): «Никогда мы не будем братьями».
16:30 – 17:00 Ольга Бондаренко:  (завідувач літературно-меморіального музею Тараса Шевченка Національного заповідника «Батьківщина Тараса Шевченка»): «Родинні ремесла Шевченків».

lirnyk

Сашко Лірник

Тарас Компаніченко

Тарас Компаніченко

Андрій Єрмоленко

Андрій Єрмоленко

Анастасія Дмитрук

Анастасія Дмитрук

Театральне читання «Кобзаря»

17:00 – 17:30 Артур Пісковський(актор, співак, ведучий, музикант) та Юрій Старчевод (музикант, поет) + пісня на підтримку української армії.

Кобзарі

17:30 – 18:30 Тарас Компаніченко, Тарас Силенко, Святослав Силенко.

Театральні постановки

 

16:00 – 18:00 рок-опера «Міф» від студентського театру Тараса Шевченка (Історичний факультет). Режисер Олександра Кравченко (Ластівка). Автор ідеї – Мирон Гордійчук.

mif

А також (протягом двох днів):

 

Показ фільмів **

За підтримки Національного Центру Олександра Довженка

 

 

12:00 – 13:30 (00:00 – 1:30) «Тарас Шевченко», режисер Петро Чардинін (1926);
13:30 – 15:00 (1:30 – 3:00) «Тарас Шевченко», режисер Ігор Савченко (1951);
15:00 – 16:30 (3:00 – 4:30) «Сон», режисер Володимир Денисенко (1964);
16:30 – 18:00 (4:30 – 6:00) «Наймичка», режисери Ірина Молостова, Василь Лапокниш (1963);
18:00 – 19:30 (6:00 – 7:30) «Тарас Шевченко. Спадщина. Надії», режисер Леонід Анічкін (1994-1995);
19:30 – 21:30 (7:30 – 9:30) «Дві долі», режисер Борис Квашнєв (2007);
21:30 – 23:00 (9:30 – 11:30) «Тарас Шевченко. ІDентифікація», режисер Сергій Проскурня (2014).

 

 

**фільми показуватимуться протягом двох днів в будинку культури с. Моринці

 

«Машина часу»*

*Територія майстер-класів

 

Майстер-класи із народного мистецтва:

–      гончарства;

–      травоплетіння;

–      мотанкарства;

–      навчання верховій їзді та ін.

 

На території майстер-класів працюватиме народний ярмарок, де гості матимуть можливість придбати сувеніри із символікою образу Тараса Шевченка.

 

Майстер-класи з традиційного мистецтва:

–      українські народні танці;

–      співи;

–      заплітання коси;

–      вистигання джури.

 

Програма для дітей

–      казочки від Сашка Лірника;

–      ШЕ.Цитатник хною (розпис хною на тілі цитатиму Тараса Шевченка);

–      патріотичний фейс-арт;

–      майстер-клас із витинанки;

–      розпис торбинок;

–      дитячі ігри та танці;

–      виготовлення оберігів-ангеликів для бійців АТО на Сході;

–      написання листів підтримки бійцям АТО на Сході;

–      акція «Вояку в дарунок – дитячий малюнок»;

–      «СПАСівські» змагання.

Мистецькі інсталяції

–           проведення майстер-класів з малювання з Андрієм Єрмоленком та Оксаною Федько;

–           виставка картин Андрія Єрмоленка «Шевченкіана»;

–           виставка картин Валерія Франчука «Передчуття Майдану. Сторінками «Кобзаря»;

–           «Шевченкові стовпи» – мистецький перформанс.

 

 

Аукціон картин по збору коштів на армію*

*список картин, виставлених на аукціон, уточнюється

Під час фестивалю проводитиметься збір коштів на тепловізор для прикордонної застави Луганської обл. та на спорядження бійцям батальйону особливого призначення «Січ».

 

 

*** в програмі будуть зміни та доповнення